ХРОНОПИС ДІЯЛЬНОСТІ КАФЕДРИ АКАДЕМІЧНОГО ТА ЕСТРАДНОГО ВОКАЛУ КИЇВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ БОРИСА ГРІНЧЕНКА

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32782/facs-2023-3-6

Ключові слова:

хронопис, діяльність, кафедра академічного та естрадного вокалу.

Анотація

Стаття присвячена хронопису різновекторної діяльності кафедри академічного та естрадного вокалу Київського університету імені Бориса Грінченка. Мета дослідження – створити хронопис діяльності кафедри академічного та естрадного вокалу Київського університету імені Бориса Грінченка. Методологія дослідження. У статті використаний узагальнюючий метод, а також методи аналізу та синтезу. Вагоме значення для даного дослідження має метод опрацювання інформації архівних джерел. Наукова новизна. Хронопис діяльності кафедри академічного та естрадного вокалу Київського університету імені Бориса Грінченка розглядається вперше. Висновки. Можливість простежити хронопис діяльності кафедри академічного та естрадного вокалу за різноманітними напрямами і часом дає змогу визначити її усталені традиції та тенденції розвитку. Залучення до співпраці відомих українських і закордонних виконавців (проведення майстер-класів, творчих зустрічей) спонукає студентів розширювати свою творчість поза межами України. Культурно-мистецькі заклади України, з якими взаємодіє кафедра, є осередком реалізації виконавської майстерності здобувачів. Потужна концертно-виконавська діяльність кафедри академічного та естрадного вокалу спрямована на розвиток і поширення вокального мистецтва України. Наукова творчо-дослідницька лабораторія «Belcanto», яка діє на кафедрі, є основним підґрунтям досліджень здобувачів. Театральні гуртки – стрижень опанування практичних умінь і навичок майстерності актора, що є вагомим у діяльності співака. Творчі колективи (вокальні ансамблі, гурти) і їх діяльність є візитівкою кафедри та Університету в цілому. Для них притаманний індивідуальний виконавський стиль, утворений на ґрунті вітчизняної вокальної школи. Участь професорсько-викладацького складу у різноманітних програмах академічної мобільності й грантах з мистецтва та музичної освіти спрямована на їх особистісний професійний розвиток та самовдосконалення майстерності.

Посилання

Особистий архів завідувачів кафедри академічного та естрадного вокалу Київського університету імені Бориса Грінченка: Мамченка О.М. (2011–2015 рр.), Садовенко С.М. (2015–2016 рр.), Мережко Ю.В. (2016–2021 рр.), Заверухи О.Л. (2021–2023 рр.).

Савицька Н. В. Хронос композиторської життєтворчості: Монографія. Львів: Сполом, 2008. 320 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-09-04

Як цитувати

ЗАВЕРУХА, О., ГМИРІНА, С., & ЛАНІНА, Т. (2023). ХРОНОПИС ДІЯЛЬНОСТІ КАФЕДРИ АКАДЕМІЧНОГО ТА ЕСТРАДНОГО ВОКАЛУ КИЇВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ БОРИСА ГРІНЧЕНКА. Fine Art and Culture Studies, (3), 40–46. https://doi.org/10.32782/facs-2023-3-6

Номер

Розділ

МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО