РОЗРОБКА СОЦІАЛЬНИХ ПРОЄКТІВ ЯК ВИД ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ
DOI:
https://doi.org/10.32782/humanitas/2023.3.20Ключові слова:
соціальний проєкт, соціальні проблеми, проєктна заявка.Анотація
В Україні, особливо зараз, під час війни, а також після неї, є і буде багато соціальних проблем. Соціальні працівники, які працюють в громадах, в державних та неурядових організаціях, можуть вирішувати проблеми клієнтів за допомогою проєктів. Саме вони, як ніхто інший, розуміють проблеми своїх клієнтів, але часто не мають фінансових та інших ресурсів для їх вирішення або допомоги. Після створення громад з’явилась можливість отримувати фінансування для вирішення проблем не тільки специфічних груп, але й громад, і саме соціальні представники громад можуть створювати та втілювати в життя соціальні проєкти. Всі ми плануємо своє життя, мріємо і пробуємо власними проєктами мрії перетворювати в дійсність. Так само і соціальні проєкти – це наші мрії, бачення, планування – як зробити життя певних людей кращим. В статті дається пояснення, що є соціальним проєктом. Сучасна література дає знання з написання бізнес-проєктів, але існують певні відмінності між бізнесовими та соціальними проєктами, і вони представленні в даній статті. Також в даній статі представлені нагальні проблеми, які існують в даний час в Україні, на що направляти зусилля. В статті надані рекомендації для підбору ресурсів та складання бюджету, бо це є важливою частиною проєктної заявки, але саме в них часто роблять помилки. Корисним є представлений зразок плану виконання проєкту, який допоможе і команді проєкту і донорам побачити майбутній проєкт в дії та часі. Донори та спонсори мають певні вимоги та форми, які необхідно заповнити для отримання фінансування, але всі перелічені в статті складові входять до написання проєктної заявки, тому їх опис є в ажливим при написанні проєкту. Опис складових соціального проєкту є корисним не тільки тим, хто хоче долучитись до написання проєктів, але й викладачам і студентам, які вивчають дисципліни, дотичні до планування або виконання проєктів.
Посилання
Азбука управління проєктами. Планування : навч. посіб. / О. В. Єгорченков, Н. Ю. Єгорченкова, Є. Ю. Катаєва. – Київ : КНУ ім.Т.Шевченка, 2017. 117 с.
Безпалько О.В. Соціальне проектування : навч. посібник. Київ: Київський університет імені Бориса Грінченка, 2010. 127 с.
Громадський бюджет участі. Довідник громадського активіста. URL: http://dovidnyk.org.ua/index. php?option=com_content&view=article&id=60 (дата звернення 6.08.2023)
Управління проектами. Навчальний посібник. / Л.Є.Довгань, Г.А.Мохонько, І.П.Малик. Київ : Національний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», 2017. 420 с.
Керування проєктами. Корі Когон, Сьюзетт Блекмор, Джеймс Вуд. Харків : Вид-во «Фабула», 2019. 240 с.
Кожна громада може отримати від держави до 2 млн. гривень на розвиток соціальних послуг в рамках пілотного проекту, 2021. URL: https://decentralization.gov.ua/news/13790 (дата звернення 5.08.2023)
Тарасюк Г. М. Управління проєктами : навч. посібник / Г. М. Тарасюк. – 4-е вид. Київ : Каравела, 2012. 320 с.
Управління проєктами: навч. посіб. / Ю. І. Буріменко, Л. В. Галан, І. Ю. Лебедєва, А. Ю. Щуровська; за ред. Ю. І. Буріменко. – Одеса : ОНАЗ ім. О. С. Попова, 2017. 208 с.
Філдінг Пол Дж. Як керувати проєктами / пер. з англ. О. Якименко. – Харків : Вид-во «Ранок» : Фабула, 2020. 240 с.
Хіґні Джозеф. Основи управління проєктами / пер. з англ. Я. Машико.Харків : Вид-во «Ранок» : Фабула, 2020. 272 с.