ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ ЗА РАХУНОК ПОЄДНАННЯ МИСТЕЦТВА ТА МОЖЛИВОСТЕЙ КОМП’ЮТЕРНОЇ ГРАФІКИ, ТЕХНОЛОГІЇ МУЛЬТИМЕДІА
DOI:
https://doi.org/10.32782/apv/2022.6.5Ключові слова:
естетичне виховання, мистецтво, комп’ютерна графіка, мультимедіа, естетична культураАнотація
У статті розглядається роль естетичного виховання у формуванні особистості здобувачів початкової освіти за рахунок поєднання мистецтва та можливостей комп’ютерної графіки, технології мультимедіа. Розкрито сутність поняття «естетичне виховання», яке сприймається як система заходів, вкладених у вироблення і вдосконалення у людині здатності сприймати, правильно, розуміти, цінувати і створювати прекрасне, піднесене у житті й мистецтві. У ході дослідження встановлено, що естетичне виховання, що поєднує у собі мистецтво та комп’ютерні можливості трактується, як цілеспрямований процес формування в особистості естетичного ставлення до явищ дійсності за допомогою впливу на естетичні якості засобами комп'ютерної графіки. Авторами розглянуто та проаналізовано етапи розвитку людини, в рамках постійного безперервного мистецького розвитку. Так, було визначено, що одним з провідних і важливим етапом естетичного виховання, на якому здобувачі освіти вперше осмислено поєднують мистецтво та можливості комп’ютерної графіки, технологій мультимедіа є – третій етап, що пов'язаний з навчанням у школі. На основі аналізу можна стверджувати, що комп’ютерні можливості використовуються мало в рамках мистецької освітньої галузі в початковій школі і є нагальна проблема в застосуванні елементів комп’ютерної графіки, технологій мультимедіа. Сфера комп'ютерних технологій сьогодні має величезний технічний і програмний потенціал. Визначено, що для цілей естетичної освіти учнів необхідний свідомий відбір коштів та програм, що дозволяють реалізовувати власні освітні завдання. Виявлено роль вчителя та переваги впровадження комп’ютерних технологій в освітній процес уроків мистецтва. Наведено приклади поєднання мистецтва та можливостей комп’ютерної графіки, технології мультимедіа, що буде доцільним при проведені уроків художньо-естетичного циклу.
Посилання
50+ віртуальних екскурсій музеями світу і України. URL: https://osvitanova.com.ua/posts/3833-150-virtualnykh-ekskursii-muzeiamy-svitu-i-ukrainy (дата звернення: 22.12.2022).
Віртуальна екскурсія «Музеї України просто неба». URL: https://museums.authenticukraine.com.ua/ua/ (дата звернення: 22.12.2022).
Гудовсек О. Сучасні тенденції розвитку естетичного виховання молодших школярів. Нова педагогічна думка: наук. журн.; Рівнен. обл. ін-т післядиплом. пед. освіти, Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. Рівне, 2012. № 4. C. 86–88.
Дубасенюк О., Сидорчук Н. Естетичне виховання дітей та молоді: теорія, практика, перспективи розвитку: збірник наукових праць. Житомир: Вид-во ЖДУ ім. І.Франка, 2012. 560 с.
Ковбасюк Т. Форми та методи естетичного виховання молодших школярів. Креативність особистості як фактор інноваційного розвитку суспільства : збірн. наук. праць. Вип. 2 / за ред. доц. В.В. Павленко. Житомир : ФО-П Левковець Н.М., 2020. 188 с. С. 66–71.
Московчук Л. Структурні компоненти естетичного виховання здобувачів початкової освіти. Збірник наукових праць. Випуск 26 (1–2019) Частина 1. 2019. С. 143–148.
Сірант Н. Дитина як субєкт естетичного виховання в контексті викликів сьогодення. Гірська школа українських Карпат. Випуск № 19 (2018). С. 18–22.
Ушмарова В. Інновації в початковій освіті: досвід, виклики сьогодення, перспективи: матеріали І науковопрактичної інтернет-конференції здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти першого року навчання факультету початкового навчання ХНПУ імені Г. С. Сковороди (17 травня 2022 р., м. Харків). Харків : ХНПУ імені Г. С. Сковороди, 2022. Ч. 1. 39 с.