ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ЯК ЧАСТИНА ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32782/apv/2022.2.11

Ключові слова:

українська національна еліта, патріотичне виховання, системність виховного процесу, виховний ідеал, морально-вольові якості студентів.

Анотація

У статті описаний певний взаємозв'язок між сторонами патріотичного виховання: морально-політичної, психологічною, фізичною, військово-технічною підготовкою до захисту Батьківщини в сучасних умовах, виявлення ролі та місця сім'ї, навчальних закладів та засобів. Аналізується тенденція підвищення цікавості до народної педагогіки з багатим віковим досвідом виховання, бо ідеї патріотизму, оспівані у народному фольклорі, у героїчних народних традиціях, подіях минулого, становлять виховний потенціал у патріотичному вихованні. Зазначається, що патріотичне виховання – це формування найважливіших духовно-моральних та культурно-історичних цінностей, що відображають специфіку формування та розвитку нашого суспільства та держави, національної самосвідомості, способу життя, світосприйняття та долі України, які базуються на безмежній любові і відданості своїй Батьківщині, гордості за приналежність до народу та його подвигів, шанування національних святинь та символів, готовність до гідного та самовідданого служінню суспільству та державі. Проаналізовано та доведено ключові моменти, котрі вміщують в собі низки педагогічних елементів формування патріотичних почуттів студентів. Зазначено, що патріотичне виховання спрямоване на формування та розвиток особистості, що володіє якостями громадянина та патріота і здатної успішно виконувати свій громадянський обов'язок у мирний та воєнний час. З'ясовано, що воно тісно пов'язане з іншими напрямами виховання, воно є частиною цілісного виховного процесу у закладах освіти на заняттях Захисту України, вивчення якого сприяє формування особистості, що володіє громадянськими, морально-психологічними та моральними якостями, необхідними для захисту, поваги до духовної спадщини, історії та культури своєї Батьківщини, любові до праці та суспільства, чесність, правдивість. Доведено, що цілеспрямований організований процес формування патріотичних почуттів на заняттях Захисту України дозволяє студенту освоювати історію рідного краю, будувати ієрархію культурних цінностей, визначати свої пріоритети, керуючись ідеями патріотизму.

Посилання

В. Явір. Патріотизм. Політична енциклопедія. посіб. Kиїв: Парламентське видавництво, 2011. 546 с.

Ванеев О. Н. Патриотическое воспитание: возможности муниципальной политики. Право и образование. 2010. № 2. с. 83-92.

Волошина Н. Порівняльний аналіз понять “патріотизм” і “націоналізм” в Україні. Науковий вісник Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка. 2015. № 4. С. 122 – 129.

Грушевський М. С. Нарис історії Київської землі від смерті Ярослава до кінця ХІV сторіччя. Kиїв:: Наукова думка, 1991. 560 с.

Дубогай О. Д., Пангелов Б. П., Фролова Н. О., Горбенко М. І. Інтеграція пізнавальної діяльності в системі навчання і виховання школярів. Київ: Оріяни, 2001. 152 с.

Коменский Я. Cочинения. Kиїв : Наука, 2007. 480 с.

Єдинак Г. А., Зубаль М. В., Мисів В. М. Соматотипи і розвиток фізичних якостей дітей: монографія. Кам’янець-Подільський: ППВидавництво «Оіюм»», 2011. 280 с.

Савицька О.В. Етнопсихологія: навч. посіб. Kиїв : Каравела, 2011. 264 с.

Полисаєв О. Імперські міфологеми у сучасному українському суспільстві : перспективи подолання.Філософські обрії. 2007. № 18. 738 с.

Ушинський К. Д. Вибрані педагогічні твори : в 2-х т. Kиїв : Школа, 2013. 488 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-06-10

Як цитувати

ЛЕВИЦЬКИЙ, О., & КУРЧАБА, О. (2022). ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ЯК ЧАСТИНА ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ. Acta Paedagogica Volynienses, (2), 79–84. https://doi.org/10.32782/apv/2022.2.11

Номер

Розділ

РОЗДІЛ 2 ПОЧАТКОВА ОСВІТА